20 Mayıs 2014 Salı

Çamaşır Odaları Nasıl Organize Edilir?

Bugünlerde üst üste can yakan haberler geliyor. Geldikçe de insanın gündelik koşturmacayla alakalı hiçbir şeye elini atası gelmiyor. Ben de bu yüzden, estetik, güzellik gibi coşkulu konulardansa biraz daha düzenleme, derleme toplama tarzında sakin bir yazı yayınlamak istedim. 

Çamaşır odaları evin en sevimsiz yerlerinden biri olabilir içeriği nedeniyle. Kirli tepecikleri, ütülenecekler dağı, girdiğiniz an genzinizi yakan yoğun deterjan rüzgarı bir anda içinizi karartabilir. Ama buraları biraz daha sevimli bir hale getirebiliriz. Duvarları boyayabilir, çiçekli bir kağıtla kaplayabilirsiniz. Rengarenk çamaşır sepetleri de başka bir çözüm olabilir. Siz de benim gibi tüm çamaşırları aynı sepete koyamayanlardansanız irili ufaklı alacağınız ve türlere göre ayıracağınız sepetler hayatınızı kolaylaştıracaktır.Mandallar için geniş kavanozlarınızı kullanabilirsiniz. Sevimli bir aydınlatma ve minik bir ayna her zaman ortamı güzelleştirir. 


Ütüsüz olur mu hiç? Aslında duvara monte-katlanabilir ütü masası kullanabilirseniz alandan tasarruf etmiş olursunuz.Duvarları süsleyecek çeşitli mesajlar veya eğlenceli panolarla ev halkını da çamaşırlarla ilgilenmeye ya da en azından daha duyarlı olmaya davet edebilirsiniz :)

Bir oda ayıracak kadar yeriniz yoksa mevcut banyonuzu veya kilerinizi tek dolapla çamaşırhaneye döndürebilirsiniz.Farklı yerlere koyacağınız aydınlatmalarda neredeyse romantik bir ortam bile yaratabilirsiniz çamaşır odalarınızda :) Artık zevk sizin... 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...