27 Mayıs 2014 Salı

Evteks - Ev Tekstili Fuarı Detayları 2014

Fuar haftası geldi geçtiği gibi geçen yılın Evteks yazıları (bu ve bu) blogta en çok okunanlar olmuş bakıyorum da... O yüzden bu yılın yazısını ve notlarını acilen yayınlama zamanı gelmiş demektir. Mobilya fuarı gibi yine beni benden alan, kombin ve tasarım örneklerini bir anda aklımda uçuşturmaya başlayan bir fuar daha rüzgar gibi geçti. 20. yılında Ev Tekstili Fuarı kapsamında CNR Expo' nun tam 11 salonunu da dolduran katılımcılarda çoğunluk yine döşemelik ve ev tekstilindeydi. Ancak hatırı sayılır da perde firması yer alıyordu. Bu arada 2015/2016 sezonu trendlerini aktaracağım TETSİAD katkılarıyla dünyaca ünlü tasarımcılar ve trendsetterlar tarafından gerçekleştirilen seminerlerin detayları yakında blogta olacak.Bu standda her yıl bir yenilik :)

Püskülü hala sevmiyorsanız kesin bu şeker gibi motiflileri görmemişsiniz, eskileri hatırlıyorsunuz demektir.Çini tonlarıyla mavinin tüm mürekkep tonlarını kullanmak serbest, tek iş sizin hayagücünüzde.


Tül perdeler renkleniyor bu yıl. Özellikle pastel tonların zarif renklerle şenlendiği tüller çok trend olacak.


Dünyanın en büyük ev tekstili üreticilerinden Zorlu Tekstil grubu sektörün önde gelen markaları Taç, Linens ve Valeron koleksiyonlarıyla oldukça havalı bir standda tanıttı. 

Özellikle nevresim takımlarındaki desenlerin canlılığına ve renklerin kullanımına hayran kaldım. 2013 yılı başlarında oluşturulan diğer marka Valeron ile de "ulaşılabilir lüks" kavramını tanıştırıyor bizlere.
Bir kumaş firmasının "korku ve sanat" ana temasıyla hazırladığı stand çok çarpıcıydı. 


Altın varaklı koltuklarla çiçekli çerçeve damasklar belki çok "saray işi" ama hala zarif.

Renk hep renk...

Hep giydirilmiş, kaplanmış süslü hallerini görecek değiliz ya :) Bir firma standının duvarında bir koltuğun sökülmüş iskeletini sergiledi. 


Sevimli havluluk fikirleri. Yalnız Evteks fuarının bizim gibi iç piyasaya yönelik çalışan firmalar açısından tek sıkıntısı ürünlerine bayıldığınız, mutlaka çalışmak istediğiniz bazı firmaların sadece yurtdışına yönelik çalışması.Hayvan postları önümüzdeki sezon da iddiasını koruyor.

Karaca Home son bir yılda atak yaptığı ev tekstili ürünleriyle fuarda yine göz doldurdu. Özellikle nevresimlerdeki model zenginliği dikkaç çekici.

Evteks' in her yıl daimi katılımcı ülkelerinden biri de İspanya. Kumaş ve aksesuarda oldukça iddialılar.Instagram' a koyduğum videoda zebra perdelerden tam sıkılmaya başladığımız bir dönemde onların otomatikleşmesiyle tekrar gündeme geleceğini belirtmiş. Videoyu izleyin bana hak vereceksiniz. Büyük rahatlık!..

İşte fuardan genel izlenimlerim bu şekildeydi.. Çok yakında 2015 sezonu trend analizleri yazım yayında olacak. 

Sevgiler..Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...