7 Eylül 2013 Cumartesi

Huzurla Sallanan Mayışık Sandalyeler

Kim sevmez ki oturduğumuz anda bizi gevşeten huzur veren, belki de çocukluğumuzun oyuncu yanına götüren sallanan sandalyeleri? Kimsenin itiraz edeceğini düşünmüyorum. Bir dönem özellikle yazlık evlerde bambu çeşitleri pek yaygın olan bu koltuklar sessiz sedasız bir şekilde modernleşti, fonksiyonel ve estetik yönü gelişti. Epeyden beri artık yazlıklarda bile fazla tercih edilmeyen bu şirin sandalyeleri tekrar gözden geçirme vaktidir sevgili takipçilerimmm.. Biraz araştırma sonucunda gördüğüm herkesin dekorasyon tipine uyabilecek kadar bol çeşitte üretilmeye başlanan bu koltuklara bir şans verip neler yapabileceğimize bir bakalım... 


İşlevsellikte bir numara sanırım! :) hem kendinizi dinlendirirken hem bebeğinizi uyutmak, hem de yorulmadan, büyük bir nimet olsa gerek :) anne adayları bu koltuğu ciddi ciddi düşünmeliler

Kitapkurtlarını manevi olarak göklere çıkartabilecek bir sallanan sandalye.. Hem okuyorsunuz hem dört başınız kitap. Bundan güzeli bulunmaz herhalde... Yalnız görünüm biraz sert, oturma kısmı yumuşak bir materyalle kaplansa muhteşem olur.

Klasik bir model gibi görünse de metal kolçak ve ayaklarıyla çağdaş bir duruş yakalamış.

Fonksiyonellikte ve modernlikte son derece iddialı bu modeli her yere çeker taşır kullanırsınız, kitap okur, herhangi bir işle uğraşırken de ışığından yararlanabilirsiniz.

Barcelona koltuklardan kesinlikle daha rahat ve sevimli bir görünümü olduğunu itiraf etmek gerek. Evinizin bir köşesine rahatlıkla koyabileceğiniz kararında bir tasarıma sahip.

Romantik çiftler için paha biçilemez sanırım :) Her daim yan yana göz göze olmayı tercih ediyorsanız sizin için biçilmiş kaftan!

Ama bu çok sevimli değil mi? Çok da konforlu görünüyor. Bunun içindeyken insan kendisini ceviz kabuğundan yatağında uyuyan parmak kız gibi hissedebilir :)

Sallanan sandalye salonda, oturma odasında veya bahçede olacak diye bir şart yok! Odasında bir fark yaratmak isteyen çocuğunuza tavandan asmalı bir model seçebilirsiniz.

Bu koltuk-yatak bahçede olsun, bütün gün uyunur, hak veriyorum. 

Klasikten vazgeçemeyenlere...

Modern bir koltuk daha... Yumuşacık minderine gömülüp keyif yapmak için ideal.

Yine çocukların veya gençlerin odalarında kullanılabilecek geometrik formlu bir salıncak.

Siz en çok hangisini beğendiniz? Evinizin neresinde kullanmayı tercih edersiniz? Paylaşın birbirimize esin kaynağı olalım ;)

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...